עם ישראל יצא בהמוניו לטייל וביקר בחול המועד בעשרות אתרים ומסלולי טיול מהחרמון ועד אילת – בין טיולי פסח הפופולריים נרשמו תפוסות גבוהות במיוחד בגנים הלאומיים של הבניאס ונחל עיון בצפון, בית גוברין, תל אפק, מערת הנטיפים וקיסריה במרכז, מצדה, אשקלון ועיינות צוקים בדרום בהם ביקרו יותר מ-230 אלף מבקרים ביום השלישי של חול המועד.

האתרים הפופולרים בפסח

פירוט המבקרים שטיילו בחג ביום השלישי של חול המועד – קיסריה עם למעלה מ-7,000 מטיילים, ירקון תל אפק ומצדה עם כ-5,000 מטיילים בכל אחד מהם ובית גוברין , אשכול (הבשור) ואשקלון עם כ-4,000 מבקרים בכל אחד מהם. בין שמורות הטבע בלטו בעיקר הבניאס ועין גדי עם כ-6,000 מטיילים בכל אחת מהן נחל עיון, עיינות צוקים ומערת הנטיפים עם למעלה מ-3,000 מטיילים בכל אחת מהן.

אתרים בולטים נוספים היו שמורת האלמוגים באילת בה ערכה רשות הטבע והגנים סיור אקולוגי למבקרים באתר, הגן הלאומי אפולוניה, בו ערכה רשות הטבע והגנים את פעילות צרים על אפולוניה – פעילות שתתקיים גם מחר, וכן שמורות טבע וגנים לאומיים שבשטחים הפתוחים בהם: שמורת נחל תבור , גן לאומי חורשת הצנחנים ליד גן לאומי פלמחים, שמורת נחל חלילים, והגנים הלאומיים עיינות תלם ומדרס.

חניוני הלילה

בלילה האחרון כ-10,000 מטיילים בחרו ללון בחניוני הלילה וחניוני הקרוואנים של רשות הטבע והגנים. ברשות הטבע והגנים מציינים כי עדיין נשארו מקומות ללינה במספר חניוני לילה בחג השני אך מומלץ להקדים הרשמה כדי לשריין מקום.

בתוך כך רשות הטבע והגנים נערכת למאות אלפי מטיילים גם בימי חול המועד והחג הקרובים. בין הפעילויות הבולטות שיתקיימו מחר: "רוכבים על הזמן ומופע הסוסים בהיפודרום" בגן הלאומי קיסריה, "צרים על אפולוניה" בגן הלאומי אפולוניה, "הכפר הנבטי והשוק הססגוני" בגן הלאומי ממשית, "חוויית הלילה האימפריה חוזרת לגן הלאומי בית שאן", רוח מדבר" בחאן השומרוני הטוב, "להציל את ממלכת האור" בקומראן ו"מסתורי ארמון המלך" בהרודיון. פעילויות בולטות נוספות יהיו ה"עיר עבדת מתעוררת לחיים" בגן הלאומי עבדת ו"מבצר ללא הפסקה" בגן הלאומי כוכב הירדן. פרטים נוספים באתר רשות הטבע והגנים.

רעיה שורקי, מנהלת חטיבת קהל וקהילה ברשות הטבע והגנים, "עם השיפור במזג האוויר המוני מטיילים בחרו גם היום לבלות את בשמורות הטבע והגנים הלאומיים בהן ערכנו שלל פעילויות מיוחדות וחוויתיות לכל המשפחה. זכינו לראות מספר רב של מטיילים גם בשמורות בשטחים הפתוחים בכל הארץ. אנו ממליצים למטיילים הרבים להגיע לאתרים בשעות הבוקר עם פתיחתם על מנת להימנע מהעומסים המאפיינים את אמצע היום וסופו".